You are here:

VII Chełmżyński Festiwal Modelarski

 

VII Chełmżyński Festiwal Modelarski już za nami. W naszej opinii był bardzo udany. Zgromadziliśmy na stołach 600 modeli wystawionych przez 180 modelarzy. By uatrakcyjnić naszą imprezę wsparły nas: Muzeum Historyczno-Wojskowe ze swoją wystawą o Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie oraz Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej z Torunia z pojazdem pancernym wz.34. Naszych gości witaliśmy jak co roku małym poczęstunkiem w postaci ciast upieczonych przez mamy naszych juniorów oraz kawą i herbatą. Dzień był gorący więc była także dostępna woda mineralna. Stoły się zapełniały, a chętni mogli zwiedzać nasze miasto w trakcie wycieczki samochodem GAZ 69. Ok. godziny 13 przyjechała straż pożarna, która serwowała super grochówkę ugotowaną w prawdziwej kuchni polowej LWP. W celu rozpowszechnienia naszego hobby, tak jak i rok temu, zorganizowaliśmy warsztaty modelarskie dla dzieci. Pod okiem doświadczonych modelarzy mogły spróbować swoich sił przy sklejaniu modeli z kartonu i plastiku. Sędziowanie rozpoczęło się z półgodzinnym poślizgiem. Koledzy z Bielskiej Strefy Modelarskiej spędzili sporo czasu na zjeździe z autostrady, spowodowane wakacyjnym korkiem. Ale czego nie robi się dla modelarzy, którzy postanowili przyjechać do nas z tak daleka. Na 18:00 zaprosiliśmy na spotkanie integracyjne nieopodal konkursu. Tam oprócz świetnego klimatu integracji serwowaliśmy kiełbaskę z grilla, żurek, frytki, ogórki małosolne z własnej chełmżyńskiej hodowli, smaluszek ze spyrkami, piwo i napoje słodkie dla młodzieży i dzieci. Komu było mało zabawy mógł udać się w miasto by tam korzystać z atrakcji dla mieszkańców miasta przygotowanych z okazji Dni Chełmży. W niedzielę rano wszystko było już przygotowane do ceremonii zakończenia. Swój debiut w roli prowadzącej zakończenie festiwalu miała Asia. Wszystko poszło sprawnie i bez opóźnień, a całość festiwalu została wysoko oceniona przez naszych gości, zwiedzających oraz burmistrza, który zaprosił wszystkich za rok na ósmą edycję. W poniedziałek zakończyliśmy sprzątanie sali, odnieśliśmy ławki i odwieźliśmy płyty OSP. Na koniec Marek zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek do Przystani Tumskiej nad jeziorem, gdzie przy lodach i napojach wspominaliśmy festiwalowe chwile oraz myśląc już o kolejnej edycji.
Nasz festiwal nie byłby tak wspaniały bez naszych sponsorów. Składamy więc specjalne podziękowania dla: Cobi S.A., Arkadiusza Niedzieli, Wydawnictwa GPM, Hurtownii Hobby 2000, Wydawnictwa JSC, Micro Art Studio, Mirage Hobby, Model Maker, RP Gildia.pl, Sklepu modelarskieg Slupeks z Torunia, Wydawnictwa Wektor, Wydawnictwa WMC Models. Dziekujemy i liczymy na dalszą współpracę. :-)

Zdjęcie użytkownika Modelarnia "Combat" Chełmża.


Komunikat
Nasza fotorelacja

Tomasz Iskrzycki
Miałem przyjemność brać udział w tym roku po raz pierwszy w Chełmżyńskim Festiwalu Modelarskim organizowanym przez klub COMBAT. Zdjęcia części z ponad 600 wystawionych modeli możecie zobaczyć w galerii, ale bardzo szkoda ze nie mogę pokazać na zdjęciach świetnej koleżeńskiej i baaardzo sympatycznej atmosfery panującej na wystawie. A przy okazji baaardzo dziękujemy całej ekipie za gościnność która nas obdarzyli. Wracaliśmy do domu z miłym wrażeniem że to był świetny weekend modelarski.
Tradycyjnie te same zdjecia można zobaczyc na moim www tutaj: https://www.tomasziskrzycki.ig.pl/portfolio/fotorelacje/336/chelmzynski-festiwal-modelarski-2018

Slawek Grochmalski
potwierdzam super atmosfera i organizacja i przesympatyczni gospodarze:)

Marzena Mroczkowska Grochmalska
Należy się ,cudowny festiwal i gościnni Gospodarze. Pozdrawiam

andy
Marku, podziękować chcę, było git. Chełmża, zawitam w roku następnym, by popływać
w jeziorku.....Kto był, będzie wspominał....pozdrawiam, saluto.

Krzysztof NT
Ja również dziękuję za sympatyczną atmosferę konkursu. Było jak zawsze, czyli super.
Andy się nie utopił w jeziorze, więc całą zgrają mogliśmy udać się na plenerowe atrakcje Dni Chełmży...
Do zobaczyska na kolejnej edycji.

sokol
KPM dziękuję za sympatyczną imprezę :)
A tu nasza fotorelacja
https://photos.app.goo.gl/1mejrZV66PWFAFJG7

slawek632
Dziękujemy za wspaniałą imprezę. Super organizacja , smaczny i wesoły wieczór integracyjny i sympatyczni gospodarze. Pani Basi dziękujemy za pokazanie nam katedry i grobu rodu Zawiszów. W przyszłym roku rezerwujemy dla was termin, i zapraszamy tych którzy jeszcze w Chełmży nie byli, bo warto wziąć udział w tak fajnej imprezie

Drukuj PDF

Back to top

Copyright © Modelarnia "COMBAT" w Chełmży 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Przeprowadzki zagraniczne Kraków.